JAK ZKOUMAT NITRO

1.Co lze ovlivnit?

Je důležité pochopit, co můžeme ovlivnit vždy a co závisí jen na nás samých. Ovlivňovat můžeme své nalady, své vnitřní stavy. Nemůžeme mít jistotu, že se zevní svět bude vyvýjet tak, jak si budeme přát. Štestí, radost lze vyvolat silou vůle..... Svět svoji vůlí ovlivňovat můžeme, ale výsledek je vždy nejistý. Pokud se upneme na cokoli v zevním světě, je to pomijivé, nestálé a výsledkem je utrpení. Vnitřní svět nás zklamat nemůže. Neboť si ho sami utváříme.

2.Vytváření vniřní radosti. Je mnoho způsobů, jak si vyvolat vnitřní radost:

a)Vnitřní radost: Vzpomeneme si na okamžik, kdy jsme byli štastni a tento pocit zivíme, a posilujeme.... Koupeme se v něm. Cím déle to budeme dělat, tím pocit štestí bude intenzivnější.

b)Smích. Smích je užasná vec, která je schopná prozářit náš den. Je několik metod. Buď sledujeme neco smesného, nebo si vpomeneme, jak jsme se smáli a pokračujeme v tom. Třetí možnost je dýchat jako při smíchu. I když ze začátku může být smích křečovitý, postupně se uvolníme a smějeme se.... Též pomůže zaposlouchat se do smíchu, časem sem přidám soubory se smíchem.